شنبه , ۲۹ شهریور ۱۳۹۹
nextpay
nextpay

در مورد نرم افزار و شغل خود اطلاعات داشته باشید

در مورد برنامه ای که استفاده میکنید اطلاعات داشته باشید

همیشه برام سوال بود که آتلیه ها از چه پلاگین های برای ویرایش و روتوش تصاویر استفاده میکنند چند وقت پیش به یک آتلیه رفتم و خواستم چندتا عکس بگیریم، بعد از اینکه عکاس، با دوربینش عکس گرفت و به کامپیوترش منتقل کرد،ازش پرسیدم شما از چه پلاگینی های برای فتوشاپ و کارتون استفاده میکنید؟؟؟

صاحب مغازه با لحنی تعجب آمیز گفت:

پلاگین؟ پلاگین دیگه چیه؟ نرم افزاره؟؟!!!

خیلی تعجب کردم و واقعا افسوس خوردم، چرا کسی که شغلش اینه که با فتوشاپ کار کنه و یکی از مهمترین قابلیت های فتوشاپ اضافه کردن پلاگینه، ایشون ازش اطلاع ندارند، حتی اسم پلاگین رو نشنیده بودند!

چرا باید اینطور باشه، البته در این موارد بسیار دیده میشه، مثلا برخی خدمات کامپیوتری ها هستند که بعد از چندین سال کار کامپیوتری و سرویس دهی، با ساده ترین و ابتدایی ترین اصول و اطلاعات کامپیوتری آشنایی ندارند، شاید تو کارشون خبره باشن و همیشه مشتری رو راضی نگه دارن ولی خب این موراد هم هست

پیشنهاد میکنم اگه از نرم افزار خاصی استفاده میکنید سعی کنید در مورد اون برنامه اطلاعات به روز داشته و همیشه آپدیت باشید، من شاید تا چندین سال این ذهنیت بد رو نتونم از این عکاس و اتلیه برطرف کنم. حالا شما این حالت رو در ساختار های دیگر و در سطح کلان در نظر بگیرید،شاید من نماینده یک شرکت بزرگ باشم و این کارم ارزیابی این شرکت و آتلیه برای یک قرار داد بسیاز بزرگ باشد!!!

سعی کنید آپدیت باشید و اگه شرایط کاری شما باعث میشه که نتونید اطلاعات در مورد چیزی داشته باشید، حداقل در موردش بخونید، حداقل اسم ها رو بدونید.

nextpay

درباره‌ی امید علیمحمدی

حتما ببینید

لزوم داشتن سایت برای شرکت ها

یک وب سایت با هزینه بسیار کمی و یک وبلاگ به صورت کاملا رایگان، در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *